سری مقالات راهنمایی رفع مشکلات کفپوش اپوکسی بخش 3

مقاله شماره 3 مشكلات كفپوش اپوكسي

اثر شيري شدن و يا ابر و بادي شدن #كفپوش اپوكسي

اين مشكل در كفپوش هاي خشك شده و يا حتي اپوكسي خشك شده و خيس اتفاق مي افتد.

اثر شيري شدن كفپوش اپوكسي بيشتر به دو دليل بوجود مي آيد، ابتدا بدليل وجود رطوبت در سطح بتون زيرين، در زماني كه پوشش در حال اجرا مي­باشد و يا قبل از اينكه سطح كفپوش كاملاً خشك گردد اثر شيري رنگ شدن و يا گريسي شدن بوجود مي آيد.

همچنين اين مشكل مي تواند در زماني كه كفپوش اپوكسي در ضخامت هاي بسيار زياد ( بالاي 3ميليمتر) اجرا مي شود نيز بوجود آيد.

رفع عيب:

در صورتيكه سطح دچار مشكل شيري شدن شود و يا اينكه بدليل رطوبت زياد تغيير فام دهد مي­بايست كل سطح مجدداً توسط ساب الماسه برداشته شده و رطوبت سطح و محيط اندازه گيري شود تا به حد استاندارد برسد و در صورت كاهش رطوبت مجدداً # كفپوش اپوكسي اجرا گردد البته دقت شود به ديتا شيت سازنده در هنگام اجرا رجوع شود.

در ضمن در صورتيكه سطح داراي چربي باشد مي­توان سطح را با محلول شستشوئي NF-IPA  شركت نيلي فام شستشو داد و بوسيله تست كاغذ نيز از عدم وجود چربي اطمينان حاصل نمود.

روش تست چربي سطح با استفاده از كاغذ تميز: بوسيله يك كاغذ A4  چند نقطه از سطح را با كاغذ تست كرده و در صورت جذب چربي بروي كاغذ سطح آلوده بوده و امكان اجراي كفپوش وجود ندارد.

# كفپوش اپوكسي NF-133-FCMC  قابليت پخت در رطوبت بالاي 80% را داشته و شركت نيلي فام با كمك واحد تحقيق و توسعه توانسته است اين پوشش را توليد و به بازار عرضه نمايد. اين كفپوش براي سطوح خيس و يا مكانهاي مرطوب بسيار مناسب بوده و علاوه بر چسبندگي خوب به سطح بتن هيچگونه نقص و ناپايداري را نخواهد داشت.

نيلي فام متخصص در توليد # كفپوش هاي اپوكسي خاص، ضد رطوبت، ضد سايش# كفپوش اپوكسي نانو آماده خدمت رساني به صنايع محترم مي­باشد.

                                                                                                 با تشكر

                                                                                                               واحد تحقيق و توسعه شركت نيلي فام ري

Contact us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Questions, issues or concerns? I'd love to help you!

Click ENTER to chat